اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَ فی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

شعاعی(رئیس شرکت شهرکهای صنعتی استان قم) برکنار شد/مدیری که مانع احداث شهرک بنکداران قم بود

۰

⭕️شعاعی برکنار شد/مدیری که مانع احداث شهرک بنکداران قم بود
(گزارش قم نو / مقدمه / رنج نامه بنکداران قم / لطمات مدیری که ایجاد شهرک بنکداران را با موانع ومشکلات زیادی مواجه کرد .
از برکناری اسرافیل شعاعی مدیر غیر بومی و ناآشنا با شهر مقدس و زائر پذیر قم که از بدو مدیریتش با احداث شهرک عمده فروشان و بنکداران قم و انتقال این صنف به شهرک که یکی از الزامات قم بود را متوقف کرد و این صنف که وظیفه تامین و توزیع کلیه اقلام کالاهای اساسی را عهده دار می باشند حالا بدلیل افزایش چندین برابری قیمت آهن آلات و مصالح برای ساخت سوله باید چندین برابر هزینه کنند که اکثرا با مشکلات کمبود نقدینگی مواجه شده اند .
طی مدت مدیریت ناکارامد شعاعی و پس از پیگیری های مالکان زمین در شهرک بنکداران و مصوبات کارگروه های محترم رفع موانع تولید و ستاد تسهیل و ورود معاون محترم دادستان بالاخره در اواخر سال ۹۸ شعاعی ملزم به صدور پروانه ساخت برای بنکداران شد ولی با گذشت حدود شش ماه هنوز شرکت شهرکها نسبت به تکالیف خود و نصب تیر و انتقال برق که یکی از الزامات ساخت و نصب سوله می باشد عمل نکرده است .
امیدواریم ریاست جدید شرکت شهرکهای صنعتی قم با رویکرد تعامل و همکاری نسبت به رفع موانع و انجام زیر ساخت ها و جبران مافات بپردازد و با احداث شهرک بنکداران ، قم به یکی از استانهای توانمند در عرصه ارسال مواد غذائی و بهداشتی و لبنیات به سراسر کشور تبدیل شود . در ادامه گزارش قم نو /

🔸اردیبهشت‌ماه سال جاری بود که قم‌نو گزارشی از اعتراضات صنوف و تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران قم از مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی منتشر کرد که بازخورد اجتماعی وسیعی داشت.

🔹اسرافیل شعاعی مدیرعامل سابق شرکت شهرک‌های صنعتی قم در حالی به این سمت حساس در شرایط تحریمی کشور منصوب شد که سابقه‌ درخشانی در این زمینه نداشت و چنین فردی در اوج توسعه فعالیت‌ها و شرایطِ بسیار خوب این شرکت، در این جایگاه قرار گرفت.

🔸از همان هفته‌های نخست، خبرگان این حوزه می‌گفتند که او چرخ تولید و سرمایه‌گذاری قم را از کار خواهد انداخت. به همین دلیل در ماههای بعد، مذاکرات متعددی با مدیران ارشد استان صورت گرفت و نامه‌نگاری‌های مختلفی در روند فعالیت او، از سنگ‌اندازی‌ها و تخلفات و کارشکنی‌ها شد.

🔹اتاق معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، تبدیل به محل شکایت روزانه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان قم شده بود و بنا بر گفت‌و‌گوهای قمِ‌نو با صنعتگران و صنوف قم، می‌توان گفت اگر مدیریت این شرایطِ حساس با مهرداد غضنفری نبود و این وضعیت را در حد امکان کنترل نمی‌کرد، قطعا فضای امنیتی بی‌سابقه‌ای در حوزه صنعت قم شاهد بودیم.

🔸هرچند قمِ‌نو بارها از معاون استاندار قم‌، خواسته تا در این زمینه سخن بگوید اما او همواره امتناع کرده(که البته دلایل منطقی و قابل درکی وجود دارد که شاید روزی فرصت بیان آنها فراهم شود).

🔹به هر ترتیب بالاخره با ورود تسهیل‌گر و پشتیبانی‌کنندۀ سازمان بازرسی کل استان و معاون دادستانی قم از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران (که حقیقتا در دوره مدیریت فعلی از پیگیری و جدیت و درک بسیار خوبی نسبت به دغدغه‌ها و نگرانی‌های جامعه وجود دارد)، رفتار شعاعی به عنوان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم زیر ذره‌بین نظارتی قرار گرفت.

🔸نکته بسیار مهم این است که آیت‌الله رئیسی در دورۀ جدید مدیریت قوه‌قضائیه تأکید فراوانی دارند که لازم نیست حتما مدیری اختلاس یا سوءاستفاده یا اقدام غیرقانونی کند، مدیری هم که کم‌کاری یا ترک فعل کند و اقدام متناسبی در زمان خودش انجام ندهد، دستگاه قضایی با آن برخورد خواهد کرد.

🔹البته در مورد فوق‌الذکر نسبت به مدیرعامل سابق شرکت شهرک‌های قم هنوز هیچ اتهام یا جرمی اعلام نشده ولی آنچه مهم است، اینکه سال رونق تولید و شش‌ماه از سالی که رهبر انقلاب با عنوان «جهش تولید» نام‌گذاری کردند، گذشت، در حالی که قم تا همین دیروز درگیر مشکلات جدی مدیریتی در یک مجموعه مهم اقتصادی استان بود و عقب‌ماندگی‌ها و خسارت‌های مادی که در برخی زمینه‌ها بوجود آمده، نیاز به پیگیری دارد تا در آینده تکرار نشود.

@qome_no | شبکه خبری قم‌نو

ارسال نظر